Аналіз твору Вірджинії Вульф «Між актами»

Аналіз твору Вірджинії Вульф «Між актами»

Останній роман В. Вульф «Між актами» також обмежений одним днем, як правило — літнім, червневим. Заголовок роману містить подвійний сенс. Життя кожного з чотирьох головних персонажів — Бартоломія Олівера, Люсі Суїзін, Айзи та Джайлза — реконструюється на фоні величезних історичних подій, трансформованих на сцені любительського театру. Час Чосера, Єлизаветинська епоха, Вік Розуму, Вікторіанська епоха і сучасна драма, відтворені на сцені таємничої міс ля Троб, протиставлені драмі, що розігрується між актами в реальному житті членів сім’ї.

Роман сповнений символів, метафор, алегорій. Холодна ваза поставлена в «серці дому», в кімнаті, де висять портрети предків, зберігає відчуття величі, тиші, пустоти. Переживання цього холодного існування минулого Вульф передає численними повторами слів «пустота», «холод». Упродовж роману над місцем дії згущуються тіні, настає морок, в якому пожвавлюється інтенсивність думки і внутрішнього драматичного конфлікту. На відміну від Пруста, який завдяки асоціаціям повертався в об’єктивну реальність, Вульф нехтує об’єктивною дійсністю або естетизує її. У фіналі роману чотири персонажі залишаються на самоті в атмосфері мороку. Проте відкритість фіналу в модерністів означає вихід свідомості за власні межі. «Затим піднімається завіса. Вони заговорили» — останні слова в романі.
За словами Е. Форстера, роман «Між актами» — це «дійство, що показує історію Англії від самих її витоків, яке під кінець втягує і глядачів у свій плин з тим, щоб вони продовжили історію».
У серпні 1940 року Вульф написала статтю «Думки про мир під час повітряного нальоту», закликавши покінчити з війнами, гітлеризмом, агресією, з «прагненням володарювати і забирати в рабство».
Творчість Вірджинії Вулф збагатила психологічну прозу новітньої доби, її романістика сприяла розвитку «потоку свідомості» в літературі ХХ ст.
Деякі твори Вулф українською мовою переклали І. Качуровський і М. Габлевич.

Аналіз твору Вірджинії Вульф «Між актами», на маяк про що твір, вірджінія вульф Між актами, анализ вірджінія вульф, Між актами короткий зміст

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *