Верн Жуль. Основні твори. Біографія і творчий шлях.

Верн Жуль (1828—1905) — французький письменник.

Автор пригодницьких і науково-фантастичних романів: «П’ять тижнів на повітряній кулі» (1863), «Подорож до центру Землі» (1864), «Таємничий острів» (1875), «Діти капітана Гранта» (1867—1868), «Двадцять тисяч льє під водою» (1869—1870), «Навколо світу за 80 днів» (1872), «П’ятнадцятирічний капітан» (1878).

Народився в м. Манті, з дитинства мріяв про далекі подорожі. В 11 років навіть зробив спробу утекти до Індії. Батько майбутнього письменника був адвокатом і хотів, щоб син продовжив його справу, тому відправив його до Паризької школи права. Але Жуль Берн мріяв стати літератором, а не юристом. Працюючи секретарем директора театру, а згодом біржовим маклером, він у вільний час писав оповідання, комедії, лібретто. У 1863 р. побачив світ перший роман письменника «П’ять тижнів на повітряній кулі». Успіх «географічного роману» надихнув Жуля Берна та його видавця. Був укладений довгостроковий договір, за яким письменник мав писати два твори на рік, Жуль Верн вирішив зробити для географії те, що Дюма зробив для історії. Усього він написав 63 романи, а також близько 20 повістей і оповідань, понад 30 п’єс, кілька документальних та наукових праць. Ранні твори Берна — побутові комедії, водевілі, лібретто комічних опер. Герої науково-фантастичних романів — сильні, винахідливі, гуманні і безкорисливі діячі науки, відважні мандрівники.

Фантазія Верна, що зросла на науковому ґрунті, вселяла віру в безмежні можливості розуму, здатного проникнути в заховані таємниці природи і підкорити її стихійні сили. У багатьох романах письменник передбачив винаходи й відкриття, зроблені значно пізніше. Верн був також автором праць з географії та історії географічних досліджень. Жуль Верн завжди цікавився новинками науки й техніки. Його творчість пройнята вірою в користь прогресу, у силу людського розуму. Його персонажі створюють дивовижні машини, здійснюють безліч відкриттів, які згодом стали реальністю. Письменник передбачив появу винаходів із різних наукових галузей, у тому числі — підводні човни, акваланги, телебачення, космічні польоти тощо. Жуль Верн хоч і не об’їхав увесь світ, як вважали його читачі, але й не був «кабінетним письменником». Він побував в Англії, Шотландії, США, Нідерландах, Німеччині, Данії, Алжирі, Італії та інших країнах. У 1892 р. письменник став кавалером ордена Почесного легіону.

Верн Жуль. Основні твори. Біографія і творчий шлях.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *