Гарсіа Лорка Федеріко. Основні твори. Біографія і творчий шлях.

Гарсіа Лорка Федеріко (1898—1936) — іспанський поет, драматург, літературознавець, музикант, засновник пересувного театру «Ла-Баррака».

Основні твори: збірки «Книга віршів» (1921), «Канте-хондо» (1921—1922), «Циганське романсеро» (1928), «Тамаритянський диван» (1936); п’єси «Маріанна Пінеда» (1927), «Криваве весілля» (1933), «Дім Бернарди Альби» (1935 ).

Народився в с. Фуенте Вакерос у родині фермера і сільської вчительки. Мати майбутнього поета добре зналася на мистецтві й зуміла прищепити любов синові, навчаючи його музики й малювання. Для молодших брата і сестри Федеріко організував домашній ляльковий театр. Хлопчик одержав добру освіту: навчався в єзуїтському коледжі, потім за бажанням батька вступив на юридичний факультет Гранадського університету. На початку 20-х років з’являються його вірші. Перші твори Федеріко Лорки привернули увагу професора Мартіна Берруети, який запрошує його до участі в студентській експедиції по рідній Іспанії. Згодом народилася збірка «Враження і картини». Із 1919 до 1929 р. живе в студентській резиденції, знайомиться з художником-сюрреалістом Сальвадором Далі, поетом Хорхе Гільєном. Видатною подією в житті Федеріко став фестиваль канте-хондо в Гранаді, до підготовки якого його було залучено. Разом з відомим іспанським композитором Мануелем де Фалья він подорожує Іспанією в пошуках кращих виконавців кантехондо (манера горлового співу).

У 1929 р. Федеріко Гарсіа Лорка їде до Америки, де вивчає літературу і мистецтво США в Колумбійському університеті, відвідує Аргентину, Кубу. У 1931 р. організовує пересувний театр «Ла-Баррака» («Балаган»), з яким виступає протягом трьох років. У цей час в Іспанії встановлюється фашистський режим. Лорка сміливо виступав з антифашистською пропагандою, за що був заарештований і 19 серпня 1936 р. розстріляний. Ім’я поета в Іспанії стало символом любові до батьківщини, до людини, його поезія вважається найвищим виявом гуманізму. У своїй творчості Лорка експериментував з різними жанрами. Його ліричні твори ритмічно наближені до музичних, у них збережені фольклорні традиції.

Гарсіа Лорка Федеріко. Основні твори. Біографія і творчий шлях.

One thought on “Гарсіа Лорка Федеріко. Основні твори. Біографія і творчий шлях.”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *