Конан Дойл Артур. Біографія і творчий шлях

Конан Дойл Артур (1859—1930) — англійський письменник, публіцист, журналіст кінця XIX — початку XX ст.

Відомі твори: «Знак чотирьох» (1890), «Собака Баскервілів» (1902), «Долина жахів» (1915), збірка оповідань «Пригоди Шерлока Холмса» (1892), «Записки про Шерлока Холмса» (1893), «Повернення Шерлока Холмса» (1905), «Його прощальний уклін» (1915), «Архів Шерлока Холмса» (1927).

Народився в Единбурзі (Шотландія). Закінчив медичний університет. Змушений був багато працювати заради заробітку, водночас приділяв увагу читанню, робить перші кроки в літературі. З третього курсу університету бере участь у морських експедиціях, після закінчення навчання стає судновим лікарем. Морські враження дають йому багатий матеріал для творів. Захоплюється бейсболом, бере участь в автоперегонах, інших спортивних змаганнях. З 1885 р., одружившись, вирішує стати професійним письменником. Світове визнання приходить до нього після виходу у світ історій про детектива Шерлока Холмса. У 1894 р. здійснює подорож до Америки, деякий час живе в Єгипті, 1914 р. відвідує Канаду. Конан Дойл був учасником військових подій, брав участь в англо-бурській та в Першій світовій війнах.

Написав понад 70 книг, серед яких є кілька історичних романів. Визначальними у його творчій спадщині є три цикли творів із трьома яскравими персонажами: професор Челінджер («Загублений світ», «Отруєний пасок»), наполеонівський бригадир Жерар («Подвиги бригадира Жерара»), детектив Шерлок Холмс (окремі повісті і п’ять збірок оповідань). Шерлок Холмс став улюбленим персонажем читачів. Його образ приваблює своєю безкорисливістю, справедливістю, унікальним аналітичним мисленням. Він не служить у поліції, лише іноді співпрацює з нею. Головне для нього — допомога людям, встановлення справедливості. Незмінний супутник детектива — доктор Ватсон. Саме від нього читачі дізнаються про численні розслідування заплутаних злочинів. Прототипом Ватсона був сам письменник. У Шерлока Холмса також був прототип — Джозеф Белл, університетський викладач Конан Дойла, майстер логіки та аналізу. Деякі риси Шерлоку Холмсу письменник передав від себе (спостережливість, уміння робити висновки, спираючись на незначні факти).

Конан Дойл Артур. Біографія і творчий шлях

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *