Кіплінг Джозеф Редьярд. Біографія і творчий шлях

Кіплінг Джозеф Редьярд (1856—1936 ) — англійський поет, прозаїк, літературний критик, лауреат Нобелівської премії (1907).

Відомі твори: збірки віршів, романи, «Книга джунглів» (1894), «Друга книга джунглів» (1895).

Народився Джозеф Редьярд Кіплінг у Бомбеї (Індія), звідки родом був його батько. Навчався в Англії. У 1882—1889 рр. знову жив в Індії, працював у газетах. Багато подорожував світом. Жив у різних країнах: Канаді, Австралії, Єгипті, Бразилії, але найбільше любив Індію, знав її традиції, культуру, побут. У 1886 р. надрукував збірку віршів «Департаментські пісні та інші вірші», а 1888 — збірку новел «Прості оповідання з гір». Перший роман Кіплінга — «Світло згасло» (1890). Герой роману — талановитий художник. Зазнавши невдачі в особистому житті, він знаходить смерть на полі бою, в лавах колоніальних військ.

У романі «Кім» (1901) письменник оспівує шпигунську діяльність хлопчика англоіндійця на благо Британської імперії. У поетичних збірках «Пісні казарми» (1892), «Сім морів» (1896), «П’ять націй» (1903) письменник критикує англійську колоніальну адміністрацію (вірш «Педжет, член парламенту»), дорікаючи англійському уряду і військовому командуванню у відсутності уваги до нижніх чинів (вірш «Поммі»). Особливої популярності набули твори Кіплінга для дітей (оповідання про життя людського дитинчати Мауглі серед звірів — «Книга джунглів», 1894; «Друга книга джунглів», 1895). Історію про Мауглі Кіплінг писав для дитячого журналу на замовлення англійської письменниці М. Додж, та згодом ця книга зацікавила й дорослих читачів. У 1907 р. письменник був удостоєний Нобелівської премії. Більшість ліричних творів написана у формі народних пісень, балад. У прозових творах автор змальовує соціальний протест з боку пригноблених.

Кіплінг Джозеф Редьярд. Біографія і творчий шлях

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *