Міні-твір з фразеологізмами

Міні-твір з фразеологізмами

Варіант 1

Ще з пелюшок пам’ятаю свою бабуню Ганну. Вона завжди вставала з ліжка після третіх півнів та одразу ставала до праці – готувала, шила, прибирала, у городі наводила лад. Бабуня казала, що її молодість припала на важкі часи. Усе необхідне для життя було потрібно заробляти наполегливою працею, з самого дитинства, ніщо не підносилося на срібному блюдечку. Але з часом це стало їй у великій пригоді, адже вона звикла до праці, казала, що вона приносить радість. Моя бабуня отримала професію, набила руку в своїй справі, тому її завжди шанували. Навіть на пенсії вона ніколи не била байдики. Хоч багато води сплило з часів її молодості, любов до праці допомагала їй не втрачати жаги до життя до глибокої старості.


Міні-твір з фразеологізмами

Варіант 2

Одного разу зі мною трапилася неприємна пригода. Мабуть, в мене ще мак цвів у голові. Розпочалося з того, що в крамниці мені дали більшу здачу, ніж потрібно. Я одразу вхопив очами, що грошей було більше, та не сказав продавцеві, бо давно вже поклав очі на наклейки з автівками, а батьки були проти купувати їх. Тож я витратив гроші на ці наклейки. Та коли прийшов додому, якось мені неспокійно на душі було. Соромно, хоч і грошей було на одну панюшку. І наклейки зовсім не радували. Тоді я пішов до мами та виклав їй усе як на духу. Від сорому моє обличчя налилося жаром. Та мама сказала, що нічого страшного. Якщо я зрозумів, що на чужому нещасті щастя не збудуєш, тож нехай це буде для мене урок. Вона дала мені грошей, які я відніс продавцеві. Та була приємно здивована та подякувала мені за чесність. В мене ніби камінь звалився з душі.

 

Міні-твір з фразеологізмами

Фразеологізми. Значення. Походження

Фразеологізми української мови

Фразеологізми в ролі членів речення. використання фразеологізмів у монологічному та діалогічному мовленні

Поняття про фразеологізми. джерела української фразеології. ознайомлення з фразеологічним словником

Прислів’я, приказки, крилаті вирази, афоризми як різновиди фразеологізмів

Синонімія і антонімія фразеологізмів

Багатозначність фразеологізмів. стилістична роль багатозначності, синонімії та антонімії фразеологізмів

Основні групи фразеологізмів

Міні-твір з фразеологізмами

Міні-твір з фразеологізмами подано в якості приклада. Ви можете використовувати елементи твору при самостійному написанні Міні-твору з фразеологізмами. Радимо завітати на сторінку Твір на тему, де є корисні поради для написання твору

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *