Олдрідж Джеймс. Біографія і творчий шлях

Олдрідж Джеймс (нар. 1918 р.) — англійський письменник, публіцист.

Основні твори: «Морський орел» (1944), «Дипломат» (1949), «Останній дюйм» (1959), «Гори і зброя» (1974), «Останній погляд» (1977).

Народився Олдрідж у родині англійців, дитячі роки провів в Австралії, з чотирнадцяти років працював, поєднуючи газетярство з навчанням. Згодом стає студентом Оксфордського університету, вивчає економіку. Водночас Олдрідж мріє стати льотчиком, записується в авіаційну школу. Під час Другої світової війни він як репортер освітлює бойові події в Норвегії, Албанії, Єгипті, Лівії. Олдрідж пише твори, сповнені гуманістичного пафосу. Він переконаний, що сили розуму, справедливості повинні стати основою життя людської спільноти. Письменник бере участь у роботі Всесвітнього конгресу прибічників миру в Парижі (1949), у Стокгольмі (1950), у Лондоні (1950). Олдрідж сміливо протистоїть розпалюванню ворожнеч між народами, виступає за встановлення миру на землі.

У 1953 р. письменник був відзначений золотою медаллю Всесвітньої ради миру за роман «Дипломат». Творчий доробок Олдріджа різноманітний: нариси, репортажі, політичні виступи, повісті, оповідання, романи. Письменник звертається до різних тем. Перші твори Олдріджа присвячені боротьбі партизанів Греції проти німецької окупації (романи «Справа честі», «Морський орел»), боротьбі колоніальних народів за свою незалежність («Дипломат»). Розкриває суспільні суперечності у творах «Бранець своєї землі», «Небезпечна гра». Письменник розкриває красу душі маленької людини, її мужність, шляхетність, людяність. Про проблему відчуження між рідними людьми йдеться в оповіданні «Останній дюйм». Людська драма, зображена у творі, досить розповсюджене явище, адже є наслідком кричущих соціальних проблем. Батько й син не можуть порозумітися. Несподіване нещастя зближує їх. Та автор не дає відповіді, чи зможуть Бен і Деві подолати останній дюйм відчуження.

Олдрідж Джеймс. Біографія і творчий шлях

One thought on “Олдрідж Джеймс. Біографія і творчий шлях”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *