О. Генрі. Біографія і творчий шлях

О. Генрі (справжнє ім’я — Вільям Сідні Портер; 1862—1910) — американський письменник, новеліст.

Основні твори: «Королі й капуста» (1904), «Палаючий світильник» (1907), «Серце Заходу» (1907), «Голос міста» (1907), «Шляхетний шахрай» (1908), «Шляхи долі» (1909), «На вибір» (1909).

Вільям Сідні Портер народився у Грінсборо (штат Північна Кароліна). З п’ятнадцяти років змушений був працювати помічником аптекаря, у двадцять — вирушив до Техасу в надії на краще життя. Спочатку жив і працював на ранчо, потім служив касиром у земельному банку, де його звинуватили у розтраті (до цих пір дослідники сперечаються, чи був насправді винен майбутній письменник), і, щоб врятуватися від покарання, Портер перетинає кордон, дістається до Мексики, але отримує телеграму про важкий стан здоров’я дружини й повертається додому. Він устиг ще попрощатися з коханою дружиною. Після її поховання Портера ув’язнили на п’ять років, а через три роки за зразкову поведінку звільнили. Саме завдяки ув’язненню він почав писати, а перший свій твір читав злочинцям-однокамерникам. Псевдонім О. Генрі він знайшов в аптечному довіднику й вибрав його на все життя. «Я беру псевдонім, — сказав письменник, — щоб читачі сприймали не мене, а мою душу». З 1903 р. О. Генрі працює надзвичайно інтенсивно, пише по 60-70 оповідань на рік. Шалений темп роботи виснажив письменника, він почав хворіти і на сорок восьмому році життя помер. О. Генрі залишається одним з найшановніших письменників світу для читачів багатьох поколінь. Його називають «королем новели». Літературна спадщина О. Генрі велика — понад 280 новел, роман, гуморески, скетчі (короткі імпровізації). У творах письменника гармонійно поєднується трагічне й комічне, характерним для них є життєвий оптимізм. Твори О. Генрі називають енциклопедією американського життя.

Герої його новел — звичайні люди: клерки, продавці, бідні художники, фермери, дрібні авантюристи, шахраї тощо. Письменник не намагається у своїх творах порушувати глобальні життєві проблеми. Для О. Генрі і його героїв найважливішим є буденне життя, сповнене побутових клопотів, звичайні людські стосунки, які будуються на засадах моральних цінностей. О. Генрі — майстер гостросюжетних новел із зростаючою напругою та несподіваною розв’язкою. Якнайкраще стиль письменника репрезентує його оповідання «Останній листок», в якому органічно переплітаються сумне і трагічне зі світлими сподіваннями на щастя. Тема твору належить до*так званих «вічних тем», біблійна за першоджерелом — про обов’язок людини «творити добро для ближнього». Заради одужання хворої дівчини Джонсі старий художник Берман створює шедевр — малює на стіні будинку останній листок плюща й у такий спосіб психологічно підтримує хвору, дарує їй надію на одужання, проте гине сам.

О. Генрі. Біографія і творчий шлях

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *