Родинно-обрядові пісні. Український фольклор. Конспекти лекцій

Родинно-обрядові пісні. Український фольклор. Конспекти лекцій

Унікальним надбанням українського народу є родинно-обрядові пісні, що супроводжували найрізноманітніші перехідні або етапні моменти життя людини від її народження до смерті.

Родинно-обрядові пісні — народні пісенні твори, зміст яких пов’язаний з обрядами родинного життя (родинами, хрестинами, весіллям, проводами в рекрути, похороном, поминками тощо).

Родинно-обрядова поезія акумулювала найдавніші уявлення і знання про світ, людину, природу. Вона є художньою системою норм і правил народного етикету, побутової й ритуальної поведінки. Людина народжувалася, жила, помирала, і все це регулювали специфічні обряди, коли кожна зміна статусу в сім’ї супроводжувалася регламентованим родинним дійством. Із соціологічного погляду, обряди і поетичні тексти, які їх супроводжували, долучали конкретного індивіда до законів і правил спільноти, загартовували його тіло й дух. З фольклористичного — родинно-обрядова поезія є одним з найяскравіших досягнень народного словесного мистецтва, що ввібрало давні вірування, архаїчні реалії, погляди на сімейне і побутове життя.
Серед родинно-обрядових пісенних творів розрізняють весільні, родильні (хрестинні), похоронні пісні, голосіння, плачі.

Родинно-обрядові пісні. Український фольклор. Конспекти лекцій

Повернутися на сторінку Український фольклор. Конспекти лекцій

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *