Твардовський Олександр Трифонович. Біографія і творчий шлях

Твардовський Олександр Трифонович (1910—1971) — російський поет, журналіст, публіцист.

Основні твори: «Країна Муравія» (1936), «Василь Тьоркін» (1941—1945), «Дім при дорозі» (1946), «За даллю — даль» (1953—1960), «По праву пам’яті» (1969).

Народився майбутній поет у Загор’ї Смоленської області. Навчався у Смоленському педагогічному інституті та в Московській вищій школі філології, літератури та історії. Писати статті для місцевих газет почав рано, початківця підтримав відомий поет М. Ісаковський. У роки Великої Вітчизняної війни Твардовський працює військовим репортером. До осмислення подій цього трагічного періоду життя народу поет буде звертатись протягом усього життя. Армія стала для нього такою ж важливою темою, як і розбудова життя на селі — адже йшлося про тих самих людей, що здобували перемогу на війні. Двічі Твардовського призначали головним редактором журналу «Новий світ» (1950—1954; 1958—1970), і кожного разу він умів зібрати навколо себе гурт талановитих літераторів. Твардовський сміливо виступав проти ідеологічної спрямованості літератури. Часопис під його керівництвом був центром вільної, нової, прогресивної думки. Сміливі і чесні публікації стали причиною цькування редактора. «Твардовський помер рано. Його зламало насильницьке відсторонення від «Нового світу»» (С. Липкін).

У перших поетичних творах Твардовський виявив свій неординарний талант. Його лірика насичена яскравими образами, у ній живе народна мова, відчутні фольклорні традиції. Поет оспівує життя свого народу, своєї країни, зосереджується на переламних етапах її історії. Про життя селянина, який знаходить смисл свого існування в колективній праці, йдеться у перших поетичних творах Твардовського («Країна Муравія», «Сільська хроніка»). Прагнення підтримати свій народ у тяжкі роки Великої Вітчизняної війни наштовхнуло Твардовського на створення поеми «Василь Тьоркін» та віршів про війну. Автор намагається переповісти трагічну правду життя, філософськи осмислити вічні питання людської моралі. Пафос його творів не нав’язливий, автор по-справжньому любить свою вітчизну, пишається мужністю людей, несе моральну відповідальність за все, що відбувається в його країні. Лірика Твардовського афористична, сповнена яскравого й теплого гумору.

Твардовський Олександр Трифонович. Біографія і творчий шлях

Комментарии закрыты.