Твір на тему ««Лілея» — мій улюблений твір Т. Шевченка»

Твір на тему ««Лілея» — мій улюблений твір Т. Шевченка»

З-поміж великої кількості чудових мелодійних, сильних творів Кобзаря мені припала до душі поезія «Лілея», написана в 1846 році в Києві. Це балада, в якій Шевченко оспівав красу людськоі душі, розкривши гостру проблему суспільної несправедливості, та зробив це в своєрідній романтичній манері.

Сюжет «Лілеї» простий, побудований на фольклорній основі. У дусі романтизму в баладі відчувають, розмовляють, «кохаються» квіти Лілея та Королевий Цвіт. Вона розповідає про свої страждання в минулому – людському – житті: як з дитинства її не любили люди, що росла вона в будинку пана, а мати її чомусь «все в’яла та нашого злого пана кляла-проклинала. Та й умерла». Дівчинка не знала, що вона була панський байстрям – тобто позашлюбною дитиною. Коли панові довелося поїхати, люди не тільки спалили його маєток, а ще й познущалися над нею, хоч вона не була винною ні в чому. Далі сюжет з реалістичного знов стає міфологічним. Дівчина померла зимою, бо ніхто не впустив її до хати, а навесні на тому місці виросла прекрасна квітка – біла Лілея-Снігоцвіт. І ось в цій подобі люди її полюбили, милувалися її красою, проте Лілея не може пробачити їм заподіяне.(Твір на тему ««Лілея» — мій улюблений твір Т. Шевченка»)

Мені здається, що цим фантастичним відродженням Шевченко показує нам невмирущість живого та прекрасного. Через свою ненависть до пана люди довели до смерті його ні в чому не повинне дитя. Проте вона не вмерла, а перетворилася на прекрасну квітку та подарувала їм свою красу. Хоч вона плаче та причитає, та душа Лілеї чиста та невинна, вона не розуміє, за що люди так з нею вчинили, проте сама вона не ненавидить їх, а лише сумує через зло та несправедливість, що є у світі.


Цей твір – неначе пісня. Він мелодійний та виразний. У ньому багато красивих фольклорних художніх засобів — «І заплакала Лілея Росою-сльозою…», «А весною процвіла я цвітом при долині, цвітом білим, як сніг, білим! аж гай звеселила». Мова Лілеї-дівчини ніжна та сумна, як її душа.

«Лілея» — мій улюблений твір Шевченка, тому що своєю простотою, глибиною та художньою досконалістю він торкається мого серця, змушує зрозуміти щось важливе про себе та світ, в якому ми живемо.

Твір на тему ««Лілея» — мій улюблений твір Т. Шевченка»

Твір на тему ««Лілея» — мій улюблений твір Т. Шевченка» подано в якості приклада. Ви можете використовувати елементи твору при самостійному написанні Твору на тему ««Лілея» — мій улюблений твір Т. Шевченка».  Радимо завітати на сторінку Твір на тему, де є корисні поради для написання твору

Комментарии закрыты.