Твір на тему «У природи немає поганої погоди»

Твір на тему «У природи немає поганої погоди»

Що означає ця приказка? Вочевидь, зовсім не те, що кожного дня надворі тепло, сонячно, не йде дощ… Такого просто не буває. Змінюються пори року – міняється погода, в одній півкулі стоїть літо, в іншій – зима, а десь на полюсі взагалі вічні холоди.
Як я розумію, тут йдеться про те, що будь-яка погода зумовлена законами природи та є корисною. Дощ зволожує землю та допомагає вирощувати врожай. Сонце віддає свою силу для того, щоб достигали плоди. Вітер переганяє хмари та переносить насіння.
Ми живемо в такій кліматичній зоні, яка має чотири пори року. Навесні природа оживає – сходять сніги, пробуджуються від зимової сплячки тварини, повертаються з теплих країв птахи, землю вкриває молода яскрава трава. Дні становляться довшими, сонце лагіднішає, а в повітрі розноситься аромат весняних квітів. От як про це пише І.Франко:

Надійшла весна прекрасна,
Многоцвітна, тепла, ясна,
Ніби дівчинка в вінку.
Ожили луги, діброви,
повно гомону, розмови
І пісень в чагарнику.

Літо люблять усі. Літом усюди почуваєшся як удома. Можна піти купатися на море або річку, гуляти до пізньої години, скуштувати вишень із бабусиного садка. Добре й те, що не треба носити важкий одяг і взуття. От яку картину малює М. Коцюбинський: «На небі сонце — серед нив я. Більше нікого. Йду. Гладжу рукою соболину шерсть ячменів, шовк колосистої хвилі. Вітер набива мені вуха шматками згуків, покошланим шумом. Такий він гарячий, такий нетерплячий, що аж киплять від нього срібноволоті вівса. Йду далі — киплять. Тихо пливе блакитними річками льон. Так тихо, спокійно в зелених берегах, що хочеться сісти на човен й поплисти».
Рання осінь дуже красива, різнобарвна та багата врожаєм. Проте десь у листопаді настають короткі похмурі дні, постійно йде дощ та дме холодний вітер. Природа заспокоюється, готуючись до зимового відпочинку. У такі дні приємно сидіти біля вікна в теплій кімнаті та дивитися, як надворі вирує негода.

Взимку також гарна погода чергується з негодою. Мені подобається сніг та невеликий мороз, проте коли стає надто холодно, не хочеться виходити на вулицю. За осінь та зиму природа оновлюється, щоб навесні знов заграти всіма барвами веселки.
У природи не буває чогось випадкового, непотрібного, так і будь-яка погода має велике значення для підтримки всього живого на нашій планеті. Людина має розуміти це й не допускати, щоб її діяльність чимось шкодила природі.

 

Твір на тему «У природи немає поганої погоди»

Твір на тему «У природи немає поганої погоди» подано в якості приклада. Ви можете використовувати елементи твору при самостійному написанні Твору на тему «У природи немає поганої погоди». Радимо завітати на сторінку Твір на тему, де є корисні поради для написання твору

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *