УРОК № 29 Тема. Узагальнення матеріалів теми. Тематичне оцінювання, біологія, 8 клас

УРОК № 29 Тема. Узагальнення матеріалів теми. Тематичне оцінювання, біологія, 8 клас

Цілі уроку: узагальнити знання учнів з теми, визначити індивідуальний рівень засвоєння матеріалу теми для кожного з учнів.

Обладнання й матеріали: індивідуальні аркуші з варіантами тематичного оцінювання, таблиці «Членистоногі», «Молюски».

Базові поняття й терміни уроку: членистоногі, молюски, сегменти, відділи тіла, черепашки, хітин, ротовий апарат, вторинна порожнина тіла, змішана порожнина тіла.

 

 

ХІД УРОКУ № 29 Тема. Узагальнення матеріалів теми. Тематичне оцінювання, біологія, 8 клас

 

I. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів

Бесіда з учнями

Проблемне питання для обговорення в ході бесіди: Які переваги й недоліки має поділ тіла на сегменти?

 

II. Тематичне оцінювання з теми «Членистоногі. Молюски»

Варіант І

Виберіть правильну відповідь.

1. Ходильних ніг у мурахи:
а) шість;
б) вісім;
в) десять.

2. Павукоподібним є:
а) тарантул;
б) оса;
в) мокриця.

3. Головоногим молюском є:
а) каракатиця;
б) мідія;
в) каракурт.

4. Заповніть таблицю.

КласРакоподібніПавукоподібніКомахи
Відділи тіла

5. Дайте відповідь на запитання.

  • Чому членистоногі линяють?

6. Дайте відповідь на запитання.

  • Порівняйте класи Черевоногі молюски та Двостулкові молюски.

Варіант ІІ

Виберіть правильну відповідь.

1. Ходильних ніг у павука:
а) шість;
б) вісім;
в) десять.

2. Черевоногим молюском є:
а) каракатиця;
б) мідія;
в) виноградний слимак.

3. Дафнії належать до ряду:
а) Гіллястовусі;
б) Десятиногі;
в) Рівноногі.

4. Заповніть таблицю.

КласЧеревоногіДвостулковіГоловоногі
Відділи тіла

5. Дайте відповідь на запитання.

  • Чому слизунів відносять до типу Молюски?

6. Дайте відповідь на запитання.

  • Як літають комахи?

 

Варіант ІІІ

Виберіть правильну відповідь.

1. Ходильних ніг у річкового рака:
а) шість;
б) вісім;
в) десять.

2. Двостулковим молюском є:
а) каракатиця;
б) мідія;
в) виноградний слимак.

3. Мокриці належать до ряду:
а) Гіллястовусі;
б) Десятиногі;
в) Рівноногі.

4. Заповніть таблицю.

КласРакоподібніПавукоподібні

Комахи

Органи дихання

5. Дайте відповідь на запитання.

  • Як дихають комахи?

6. Дайте відповідь на запитання.

  • Порівняйте органи чуттів у двостулкових і черевоногих молюсків.

 

Варіант IV

Виберіть правильну відповідь.

1. Ставковики дихають з допомогою:
а) зябер;
б) легенів;
в) трахей.

2. Паразитичним ракоподібним є:
а) саккуліна;
б) воша;
в) коростяний свербун.

3. Бджоли належать до ряду:
а) Прямокрилі;
б) Двокрилі;
в) Перетинчастокрилі.

4. Заповніть таблицю.

Клас

Ракоподібні

Павукоподібні

Комахи

Органи зору

5. Дайте відповідь на запитання.

  • Укажіть головні ознаки типу Молюски.

6. Дайте відповідь на запитання.

  • Порівняйте ряди Кліщі та Павуки.

 

ІІІ. Домашнє завдання

УРОК № 29 Тема. Узагальнення матеріалів теми. Тематичне оцінювання, біологія, 8 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків біології 8 клас
