Контрольний диктант (семестрова контрольна робота), українська мова
Хід заняття Контрольний диктант (семестрова контрольна робота), українська мова
IV. Контрольна робота
Диктант
► Уважно прослухайте текст.
► Запишіть контрольний диктант.
«КНИГА ПРИРОДИ» СУХОМЛИНСЬКОГО
Василь Олександрович учив дітей любити природу й людей, без чого немислиме життя. І ніхто з малюків тепер навіть не смів думати про те, що можна залізати в гніздечко, зліплене пташкою, мучити жука-рогача чи ловити жабенят у сусідньому ставку…
Величезна, розмаїта й найпрекрасніша книга природи розкривалася перед хлоп’ятами й дівчатками. Та книга доступна кожному з раннього дитинства, вона вчить мислити образами, барвами, звуками. Але це не означає, що можна, пізнаючи все це, мислити абстрактно. Навпаки, треба, щоб усе це неодмінно відклалося в дитячій душі, збуджувало бажання мріяти, щоб бачене запам’ятовувалось назавжди, а не розвіювалося, як прозорий димок. У цьому суть!
І Василь Олександрович вирішив разом із дітьми вести «Книгу природи». Все, що найбільше запам’яталося, що справило особливе враження, нехай ляже сторінкою в ту книгу.
Виходячи на природу, діти вчилися думати. Не просто милуватися красою, а мислити. Водночас творилася не знана досі в педагогіці «Книга природи», автором якої були діти і, звичайно ж, учитель.
У ній записані думки про зв’язок живого й неживого, про насіння життя, про дивовижну циклічність у природі: зима — весна — літо — осінь. Про походження звичайних, на перший погляд, речей. Діти пізнавали істину, пов’язану з безсмертною красою. Учитель подавав її не як щось одвічно дане, буденне, а шукав ту істину разом із дітьми. Знаходив, як радість, як цілюще джерело з великої «Книги пізнання» (За І. Цюпою; 181 слово).
► Перевірте написане.
V. Домашнє завдання
► Робота над помилками.
► Повторення вивченого за семестр.
Контрольний диктант (семестрова контрольна робота), українська мова
Повернутися на сторінку Українська мова