ДЖ. Р. КІПЛІНГ. «МАУГЛІ». ОСНОВНІ ПЕРСОНАЖІ КАЗКИ ТА ЇХ ХАРАКТЕРИСТИКА, ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА

Дж. Р. Кіплінг. «Мауглі». Основні персонажі казки та їх характеристика, зарубіжна література

Хід заняття Дж. Р. Кіплінг. «Мауглі». Основні персонажі казки та їх характеристика, зарубіжна література

I. Мотивація навчальної діяльності

— Індійське народне прислів’я говорить: «Сила людини в її друзях». І це справді так. Маленьке, слабке, ніжне людське дитинча знайшло в джунглях друзів-звірів, які стали йому і батьками, і наставниками, й охоронцями та рятівниками. Історія Мауглі казкова, але допомагає нам, людям, подивитись на себе збоку, зрозуміти свої сильні й слабкі сторони, свої вади. Ми продовжимо знайомство з головним героєм, його друзями та ворогами й намагатимемося засвоїти моральні уроки повісті-казки Дж. Р. Кіплінга «Мауглі».

III. Актуалізація опорних знань

Рольова гра «Я — редактор»

— Один хлопчик готував домашнє завдання із зарубіжної літератури. Він узяв підручник, сів перед телевізором, по якому показували цікавий мультфільм «Родина Адамсів», надів, щоб не нудно було, навушники з музикою, і почав читати розділи повісті-казки «Мауглі». Наступного дня ось що він розповів на уроці, коли його попросили переказати прочитане. Уважно прослухайте та знайдіть помилки в розповіді хлопчика й правильні факти. (Приблизно 10 помилок і 3 правильні факти)

— У Мауглі був давній ворог — тигр Шер-Хан, який постійно його перекривляв, дражнив, не хотів ділитися здобиччю. Мужній хлопчик вирішив викликати тигра на чесний бій. Секундантами були з його боку Сірий Брат, а з боку Шер-Хана — шакал Табакі. Битва була запеклою. Спочатку тигр перемагав Мауглі, але той зібрав усі сили й скрутив свого ворога в баранячий ріг. Потім зідрав з тигра шкуру й приніс показати її Вільному Племені вовків.

Назвіть друзів і ворогів Мауглі.

IV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу

1. Виразне читання розділу повісті «Вранішня пісня джунглів»

(Можна працювати за повним текстом розділу.)

2. Словникова робота за запитаннями учнів

3. Обмін враженнями про прочитане, евристична бесіда, виконання завдань пошуково-дослідницького характеру

  • Чому люди села хотіли вбити Мессуа та її чоловіка? (Бо вони були заможні і дали притулок Мауглі, який посварився з мисливцем-хвальком та чаклуном.)
  • Як міг помститися Мауглі і як помстився за матір? (Напустив на село звірів із джунглів, щоб люди покинули цей край; міг би влаштувати кровопролиття, але не захотів.)
  • Що таке анкас і чому він ніс людям смерть? (Палиця, якою поганяли слонів; вона була прикрашена коштовним камінням; люди, які хотіли нею заволодіти, убивали одне одного.)
  • Що вам найбільше запам’яталося з розділу? Чому?
  • Прокоментуйте уривок: «Чоловік Мессуа стояв… в куточку хатини і копав землю.

— Там у нього трохи грошей,— відповіла Мессуа.— Ми більше нічого не зможемо взяти з собою.

— Ах, так… Гроші… речі, які переходять з рук у руки і ніколи не теплішають. Невже ці штучки потрібні і в інших місцях? — запитав Мауглі?»

(Мауглі не розуміє значення грошей, вони в його світі — найне-потрібніша річ.)

V. Закріплення знань, умінь та навичок

Проблемне завдання

Хто це, чий це портрет?

zarubizna_literatura_5_klas_22

VI. Домашнє завдання

Навчитися виразно читати, переказувати розділи повісті «Вранішня пісня джунглів» та «Князівський анкас», виділяти головні епізоди та основну думку, характеризувати героїв.

Дж. Р. Кіплінг. «Мауглі». Основні персонажі казки та їх характеристика, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *