Урок № 42. Контрольна робота № 4. Творчість Ф. М. Достоєвського, Л. М. Толстого, А. П. Чехова. Конспекти уроків зарубіжної літератури 10 клас. Нова програма. 2017 рік. Рівень стандарт і академічний рівень

Урок № 42. Контрольна робота № 4. Творчість Ф. М. Достоєвського, Л. М. Толстого, А. П. Чехова. Конспекти уроків зарубіжної літератури 10 клас. Нова програма. 2017 рік. Рівень стандарт і академічний рівень

Мета: перевірити рівень знань за вивченою темою; розвивати творчі здібності; прищеплювати прагнення досягти високих результатів.

Тип уроку: урок контролю знань, умінь та навичок.

Обладнання: картки із завданнями.

Хід уроку № 42. Контрольна робота № 4. Творчість Ф. М. Достоєвського, Л. М. Толстого, А. П. Чехова. Конспекти уроків зарубіжної літератури 10 клас. Нова програма. 2017 рік. Рівень стандарт і академічний рівень

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи

2. Виконання контрольної роботи

1-й варіант

І рівень (за кожну правильну відповідь — 0,5 бала)

  • Знайдіть правильну відповідь.

1. Де у Ф. М. Достоєвського виник задум написати роман «Злочин і кара»?
а) За кордоном;
б) на військовій службі;
в) на каторзі.

2. Яку теорію викрито в романі Достоєвського «Злочин і кара»?
а) Сильної особистості;
б) слабкої особистості;
в) звичайної людини, обивателя.

3. У чому полягає етичний сенс роману «Злочин і кара»?
а) У прощенні злочину;
б) у неприйнятності кари за злочин;
в) у співчутті до знедолених.

4. Хто в романі «Злочин і кара» є носієм ідеї «треба страждання прийняти і очистити себе»?
а) Катерина Іванівна;
б) Родіон Раскольников;
в) Соня Мармеладова.

5. Найвищим взірцем для А. Чехова була проза:
а) О. Пушкіна і Гі де Мопассана;
б) М. Лермонтова і О. де Бальзака;
в) М. Гоголя і Ч. Діккенса

6. Кому з героїв оповідань А. П. Чехова належать слова: «Ось, звольте бачити, захворів мій предмет»?
а) Гурову;
б) Яківу Бронзі;
в) Анні Сергіївні.

7. Який конфлікт покладено в основу сюжету «Вишневого саду»?
а) Філософський;
б) зовнішній;
в) внутрішній.

8. Яка глобальна проблематика постає в п’єсі Чехова «Вишневий сад»?
а) Доля Росії на зламі століть;
б) доля дворянства як соціального прошарку;
в) доля російської інтелігенції.

9. Якого року розпочинається дія в оповіданні «Хаджі-Мурат»?
а) 1851;
б) 1904;
в) 1896.

10. Що потрібно було Хаджі-Муратові від росіян?
а) Щоб вони віддали гроші Шамілю;
б) щоб росіяни викупили з полону його сім’ю;
в) щоб відправили його до лікарні.

11. Про що була пісня, яку більш за все любив Хаджі-Мурат?
а) Про військові подвиги;
б) про любов до батьківщини;
в) про кровну помсту.

12. До якого міста хотів потрапити Хаджі-Мурат, щоб визволити свою сім’ю?
а) Грозна;
б) Нуху;
в) Ведена.

II рівень (за кожну правильну відповідь — 1 бал)

1. Розкрийте образ Родіона Раскольникова та його еволюцію в романі Ф. Достоєвського «Злочин і кара».

2. Розташуйте в хронологічній послідовності події, що відбуваються в оповіданні «Пані з песиком».
а) «Я приїду до Вас у Москву»;
б) «Він ходив і все більше ненавидів сірий паркан»;
в) «Пора й мені на північ»;
г) «Обом зрозуміло було, що до кінця ще далеко»;
д) «Театр був повний»;
е) «Щось у ній є жалюгідне все-таки».

Відповіді: 1 — е, 2 — в, 3 — б, 4 — д, 5 — а, 6 — г.

III рівень (максимально — 4 бали) — спільний для обох варіантів

  • Напишіть твір-есе за однією з поданих тем^
  1. Створіть словесний портрет Ф. М. Достоєвського або одного із героїв його роману.
  2. Прокоментуйте вислів античного філософа Сенеки: «Життя людське цінують не за його тривалістю, а за змістом. Важливо не те, чи довго, а чи правильно ти прожив». Як ці слова перегукуються з головною думкою оповідання А. Чехова «Скрипка Ротшильда»?
  3. Розкажіть про «толстовство» як практичне філософсько-релігійне вчення.

2-й варіант

І рівень (за кожну правильну відповідь — 0,5 бала)

  • Знайдіть правильну відповідь.

1. Яка ознака поетики романів Достоєвського була новаторською?
а) Поліфонізм;
б) філософічність;
в) дидактизм.

2. Визначте різновид роману «Злочин і кара»:
а) пригодницько-детективний;
б) соціально-психологічний;
в) філософсько-психологічний.

3. Від кого почув Раскольников ідею злочину?
а) Від свого друга Разуміхіна;
б) від Мармеладова в трактирі;
в) з розмови офіцера та студента в трактирі.

4. Чому Родіон Раскольников зважився на вбивство лихварки?
а) Йому потрібні були гроші;
б) щоб допомогти матері і сестрі;
в) вирішив перевірити, воша він чи людина.

5. Позначте ознаки, які характеризують жанр оповідання у А. Чехова.
а) наявність багатьох дійових осіб;
б) підкреслена увага до деталі;
в) значний обсяг творів.

6. Позначте оповідання А. П. Чехова, у якому сцена зустрічі в театрі є кульмінаційною.
а) «Пані з песиком»;
б) «Скрипка Ротшильда»;
в) «Людина у футлярі».

7. Про що свідчать майже не пов’язані між собою діалоги та репліки героїв «Вишневого саду»?
а) Про загальне відчуження персонажів;
б) про відокремленість героїв;
в) про невміння зрозуміти іншу людину.

8. Центральний символ-лейтмотив «Вишневого саду» — це:
а) залізна дорога, звуки якої чутно в маєтку Ранєвської;
б) вишневий сад, який вирубують;
в) старий слуга Фірс, про якого усі забули і залишили в будинку.

9. Яку назву мала російська фортеця в повісті «Хаджі-Мурат»?
а) Воздвиженська;
б) Мельнічна;
в) Передвиженська.

10. За чиїм наказом відбуваються набіги до Чечні за повістю Л. М. Толстого «Хаджі-Мурат»?
а) Олександра II;
б) Павла І;
в) Миколи І.

11. Які стосунки були між офіцером Бутлером і Хаджі-Муратом?
а) товариські;
б) ворожі;
в) вони не були знайомі.

12. Яка квітка нагадує про життя Хаджі-Мурата?
а) соняшник;
б) троянда;
в) реп’ях.

ІІ рівень (за кожну правильну відповідь — 1 бал)

1. Назвіть ознаки реалізму у творчості Ф. Достоєвського.

2. Встановіть відповідність між героями оповідань А. Чехова та їхніми характеристиками.

а) «Всілякі порушення, ухиляння, відступи від правил засмучували його… Він дуже нервувався і все говорив, коли б чого не сталося»1. Дідеріц Анна Сергіївна
б) «Йому не виповнилося ще сорока, але в нього була вже дочка дванадцяти років і два сини-гімназисти. Його одружили рано, коли він був ще студентом другого курсу. Зраджувати він [дружині] почав уже давно, зраджував часто…»2. Гуров
в) «Молода дама, невисока на зріст блондинка, у береті; за нею біг білий шпіц»3. Яків Бронза
г) «Робив труни добрі, міцні… Крім ремества, невеликий прибуток давала йому також гра на скрипці»4. Бєліков

Відповіді: а — 4, б — 2, в — 1, г — 3.

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Прочитати повість І. С. Тургенєва «Ася».

Індивідуальне завдання. Підготувати презентацію за темою «Життя та творчість І. С. Тургенєва».

Урок № 42. Контрольна робота № 4. Творчість Ф. М. Достоєвського, Л. М. Толстого, А. П. Чехова. Конспекти уроків зарубіжної літератури 10 клас. Нова програма. 2017 рік. Рівень стандарт і академічний рівень

Повернутись на сторінку Конспекти уроків зарубіжної літератури 10 клас. Нова програма. 2017 рік. Рівень стандарт і академічний рівень
