«СПІЛКУВАННЯ З БАЙРОНОМ», ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА

«Спілкування з Байроном», зарубіжна література

Кожна епоха породжує свого героя.
Корейське прислів’я

Людина є таїна. Її треба розгадати,
і якщо будеш її розгадувати все життя,
не кажи, що згаяв час; я займаюся цією
таїною, бо ж хочу бути людиною.
Ф. Достоєвський

Хід заняття «Спілкування з Байроном», зарубіжна література

1. Робота в 5 групах

Запитання

1) Чи може для вас особисто внутрішній світ Байрона правити за ідеал (зразок) інтенсивності і насиченості духовного життя? Що ви приймаєте в його внутрішньому світі, що вам здається надмірним? Чому?

2) Охарактеризуйте ліричного героя Байрона на прикладі одного з віршів. У чому виявляється свобода ліричного самовираження поета?

3) Якого нового значення надає Байрон у вірші «Прометей» слову «титан»? Які риси характеру героя поет оспівує? У чому Прометей Байрона споріднений із самим Байроном?

4) Як настрій «світової скорботи» в поезії Байрона відповідав історичній реальності початку ХІХ ст.?

5) Якими джерелами користувались Байрон і Гюго під час написання творів про гетьмана Мазепу? Чому їх зацікавила постать українського гетьмана? Чим, крім назви, схожі їхні поеми і чим вони відрізняються?

Примітка. Беручи до уваги складність запитань, час для роботи над кожним запитанням збільшується.

2. Лист до літературного героя або автора (робота в парах)

II. Мотивація навчальної діяльності

«Кожна епоха породжує свого героя». Так стверджує корейське прислів’я. А Ф. Достоєвський сказав: «Людина є таїна. Її треба розгадати, і якщо будеш її розгадувати все життя, не кажи, що згаяв час; я займаюся цією таїною, бо ж хочу бути людиною». Таїна людського життя є дійсно незбагненною. Напевно, її намагатимуться розгадати ще не одне століття. На попередніх уроках ми знайомились із поглядами Байрона на людину та її призначення. Ф. Достоєвський про нього сказав: «Байронізм хоч і був короткочасним, але великим, святим і необхідним явищем у житті європейського людства, та мало й не всього людства. Байронізм з’явився у хвилину жахливої нудьги людей, розчарування, майже відчаю… Старі кумири лежали розбиті. У цю хвилину й явився великий та могутній геній, пристрасний поет. У його звуках лунала тодішня нудьга людства…»

IV. Домашнє завдання

Підготувати повідомлення про життя та творчість Адама Міцкевича; для учня-«історика» — підготувати повідомлення про ситуацію в Європі, насамперед у Польщі, першої половини

«Спілкування з Байроном», зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *