Р. БЕРНС. «ЧЕСНА БІДНІСТЬ». ВИРАЗНЕ ЧИТАННЯ НАПАМ’ЯТЬ, ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА

Р. Бернс. «Чесна бідність». Виразне читання напам’ять, зарубіжна література

Хід заняття Р. Бернс. «Чесна бідність». Виразне читання напам’ять, зарубіжна література

I. Мотивація навчальної діяльності

— Роберт Бернс, вірш якого сьогодні ви читатимете напам’ять, здебільшого займався самоосвітою. Він добре знав історію, орієнтувався в політиці, читав твори французьких й англійських авторів, захоплювався казками, легендами, піснями свого народу. Ніколи не впадав у відчай, не скаржився. А коли він перебував у доброму гуморі, не було людини веселішої, дотепнішої, винахідливішої за нього. Поет намагався завжди в усьому бути першим. Він пишався своєю фізичною силою — однією рукою міг підняти важкий мішок, найкраще за всіх косив і жав, найшвидше складав снопи. Дуже хотів, щоб життя його співвітчизників було влаштоване за принципами добра та справедливості.

Ось тому ми й вивчаємо вірш «Чесна бідність» Р. Бернса, намагаємося сприйняти його як моральну настанову, заклик до збереження своєї людської гідності й честі.

III. Формування вмінь та навичок школярів

1. Робота в парах

2. Розповідь вірша Р. Бернса «Чесна бідність» напам’ять

(Можна провести як конкурс на кращого читця.)

IV. Закріплення знань, умінь та навичок

1. Міні-диспут «Чи завжди потрібна й корисна чесність?»

Запропонувати розглянути ситуацію смертельно хворої людини, яку правда про стан її здоров’я може вбити; переказування пліток, висловлювань одне про одного, зауважень щодо зовнішності, здібностей, щодо поведінки батьків.

2. Інтерактивна вправа «Займи позицію» з обґрунтуванням

Чи завжди людина винна у тому, що вона бідноста? Бідність — це добре чи погано? Чим бідність гарна, а чим погана? Чим багатство гарне, а чим погане? (Можна для виконання вправи обрати одне з проблемних запитань.)

V. Домашнє завдання

Дати коротку письмову відповідь на одне з проблемних запитань останньої вправи або скласти «Кодекс честі» за Р. Бернсом.

Р. Бернс. «Чесна бідність». Виразне читання напам’ять, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *