Урок № 57 Тема. Взаємини людини з іншими видами тварин, біологія, 8 клас

Урок № 57 Тема. Взаємини людини з іншими видами тварин, біологія, 8 клас

Мета уроку: визначити роль тварин у природі та їхнє значення в житті й господарській діяльності людини.

Обладнання й матеріали: опудала тварин, колекції комах, таблиці із зображенням порід свійських тварин, паразитичних червів, фотографії тварин, діафільми «Роль комах у природі й житті людини», «Шовковичний шовкопряд. Шовківництво».

Базові поняття й терміни уроку: ланцюг харчування, свійські тварини, породи, біологічні методи боротьби, переносники інфекцій, отруйні залози.

 

 

ХІД УРОКУ № 57 Тема. Взаємини людини з іншими видами тварин, біологія, 8 клас

 

I. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів

Повідомлення учнів

  • Повідомлення про свійських тварин.
  • Повідомлення про біологічні заходи боротьби зі шкідниками культурних рослин.

Питання до учнів

  1. Яких домашніх тварин ви знаєте?
  2. Навіщо людині потрібні свійські тварини?
  3. Як людина використовує диких тварин?

 

II. Вивчення нового матеріалу

Порода — група тварин одного виду, виведена в результаті штучного відбору.

 

Роль тварин у природі

Біоценотична

Входять до складу ланцюгів харчування, забезпечують кругообіг речовин.

Регуляторна

Регулюють ріст і розвиток рослин та інших видів тварин.

Геологічна

Беруть участь у створенні осадових порід і ґрунту.

Роль тварин у житті людини

Джерело їжі

Є джерелом м’яса, молока, меду та інших продуктів.

 

Джерело промислової сировини

Є джерелом шкіри, вовни, воску, перлів та інших продуктів.

 

Джерело небезпеки

Можуть бути переносниками небезпечних захворювань, деякі — отруйні.

 

Засоби боротьби

Можуть використовуватися для регулювання чисельності шкідників.

 

Естетична й наукова ролі

Виконують важливі естетичні функції, є об’єктом досліджень.

 

 

III. Узагальнення, систематизація й контроль знань і вмінь учнів

Питання до учнів

Що таке порода?

  • Яких тварин використовують як засоби біологічної боротьби? Яких отруйних тварин ви знаєте?
  • Які тварини можуть бути переносниками небезпечних захворювань?
  • Приклади питань і завдань для самостійної роботи учнів
  • Як у хребетних могли виникнути отруйні залози? (Зі слинних або шкірних залоз)
  • Які переваги дає біологічний спосіб боротьби зі шкідниками порівняно з хімічним способом?

 

IV. Домашнє завдання

Урок № 57 Тема. Взаємини людини з іншими видами тварин, біологія, 8 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків біології 8 клас
