ПОДОРОЖ МАЛЕНЬКОГО ПРИНЦА, ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА

Подорож Маленького Принца, зарубіжна література

Хід заняття Подорож Маленького Принца, зарубіжна література

I. Перевірка домашнього завдання

Цитати-підписи до малюнків Екзюпері

1) «Маленький принц не міг стримати захоплення:

— Яка ви прекрасна!» 2) «А коли він востаннє полив чудову квітку і збирався накрити її ковпаком, йому навіть захотілося плакати». 3) «Останнього ранку він старанніше, ніж звичайно, прибрав свою планету. Він дбайливо прочистив діючі вулкани… Крім того, у нього був ще один згаслий вулкан… Він прочистив і згаслий вулкан також».

II. Мотивація навчальної діяльності

— Чи хотіли б ви помандрувати Всесвітом, побувати на інших планетах? Ми зробимо це разом із Маленьким принцом і намалюємо карту Всесвіту Маленького принца.

III. Робота над темою

1. Робота з картою зоряного неба

Подорож Маленького принца

2. Читання розділу X за особами

— Яке враження справив на Маленького принца король? (Дивна людина, король без підданих)

— Чи можна назвати короля розумним? (І так, і ні. Безглузді ідеї короля викликають сумнів щодо його мудрості.)

— Яку рису характеру уособлює в собі король? (Владолюбство) На карті зоряного неба розміщується зображення планети короля.

3. Читання розділу XI

— Хто жив на другій планеті? (Честолюбець)

— У чому полягав сенс його життя? (Викликати захоплення, пошану до своєї особи: «Визнавати, що на цій планеті я найкрасивіший, найошатніший, найбагатший і найрозумніший») Що здивувало хлопчика у розмірковуваннях честолюбця? (Честолюбця зовсім не хвилювало, що його ні з ким порівнювати, він не прагнув чогось досягти, щоб викликати справжнє захоплення.)

— Яка домінуюча риса цього героя? (Честолюбність) На карті зоряного неба розміщується зображення планети честолюбця.

4. Читання розділу XII

— Який герой жив на третій планеті? (П’яничка)

— Що здивувало Маленького принца у поясненнях цього героя? (Нелогічність учинків героя, відсутність спроб розірвати це замкнене коло, змінити своє життя на краще.)

— Які риси характеру переважають в образі п’янички? (Нелогічність, слабкодухість) На карті зоряного неба розташовується зображення планети п’янички.

5. Читання розділу XIII

— Кому належала четверта планета? (Ділкові)

— Чим зайнята ця людина? (Він рахує зірки і «кладе» їх у банк; вважає цю справу серйозною.)

— Доведіть, що ділок — неромантична людина. (Увесь час працює, рахує зірки, але ніколи не милується їхньою красою, навіть не пам’ятає, як вони називаються; багатство потрібне йому для збагачення, а не для радощів.)

— Чому у Маленького принца виникають сумніви щодо володіння зірками ділком? («І моїм вулканам, і моїй квітці є користь з того, що я ними володію. А зіркам від тебе немає ніякої користі…»)

— Яку рису характеру уособлює ділок? (Любов до багатства, неромантичність) На карті зоряного неба розташовується зображення планети ділка.

6. Читання розділу XIV

— Хто жив на п’ятій планеті? (Ліхтарник)

— Які почуття він викликав у Маленького принца? Чому? (Ліхтарник єдиний, хто викликав у Маленького принца повагу.)

— Які риси характеру уособлює цей герой? (Вірність слову, не егоїстичність) На карті зоряного неба розташовується зображення планети ліхтарника.

7. Читання розділу XV

— Кому належала шоста планета? (Географові)

— Чому Маленький принц був розчарований після розмови з географом? (Житель планети, який зайнятий «серйозними» справами, навіть не знає, чи є гори і океани на його астероїді. Він вважає себе надто важливою особою для того, щоб робити «живу» справу, її він замінив на «паперову».)

— Які риси характеру є головними в образі географа? (Відсутність бажання розвиватися — «ми пишемо про речі вічні й незмінні», не допитливість) На карті зоряного неба розташовується зображення планети географа.

IV. Підбиття підсумків

— Майже після кожної розмови з жителями астероїдів Маленький принц промовляє такі слова: «Що за дивний народ ці дорослі!». Недоліки, що втілюють у собі ці герої, настільки очевидні для хлопчика, наскільки непомітні для них самих. Маленький принц, вирушаючи у подорож, мріяв пошукати собі заняття та навчитися чого-небудь. Поки що повчитися він міг лише у ліхтарника: його вірності своєму слову та не егоїстичності.

V. Домашнє завдання

Розповідати про сутність алегоричних образів жителів астероїдів, використовуючи схему «Подорож Маленького принца»

Подорож Маленького Принца, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *