СУЧАСНИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС (ОГЛЯД). ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА ХХІ СТ.

Сучасний літературний процес (огляд). Зарубіжна література ХХІ ст. 

Перебіг заняття Сучасний літературний процес (огляд). Зарубіжна література ХХІ ст.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»

  • Із чим ви асоціюєте термін постмодернізм? Поясніть свою думку.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Сьогодні ми відвідаємо галерею сучасної зарубіжної літератури і, сподіваюся, кожен із вас відкриє для себе нового автора, книжку якого захоче розгорнути вдома і поринути в новий таємничий світ…

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ

Повідомлення за індивідуальним домашнім завданням (запис до зошитів)

  • За повідомленнями однокласників складіть опорний конспект.

Очікуваний результат Фредерік Беґбедер

Письменник, публіцист, літературний критик, редактор; визнаний одним з кращих письменників у сучасній французькій літературі. Народився письменник 1965 р. До того, як почати писати, Беґбедер майже 10 років займався рекламним бізнесом. Найвідоміші твори письменника, завдяки яким він зажив слави,— це романи «Канікули в комі» (1995), «99 франків» (2000), «Романтичний егоїст» (2005).

Мішель Бельбек

Французький письменник, поет, співак, сценарист, кінорежисер; народився 1958 р. За здобутки Вельбек здобув безліч різноманітних премій, зокрема: Гран-прі в галузі літератури за роман «Елементарні частинки» (1998), приз Паризького кінофестивалю за роман «Платформа» (2001). Він є одним з французьких авторів, яких найбільше читають у світі.

Пауло Коельйо

Бразильський письменник, романи якого перекладено 112 мовами світу; народився 1947 р. Його твір «Алхімік» (1987) було перекладено 50 мовами світу та було надано почесний статус культового твору Сьогодні цей роман посідає найрейтинговіші місця поміж книг, що продаються в усьому світі загалом та в усій історії книжкових продажів Бразилії До речі, саме завдяки цьому «Алхіміка» було занесено до «Книги рекордів Гіннесса».

Віктор Пелевін

Російський прозаїк і перекладач; автор збірки оповідань «Синій ліхтар» (мала Букерівська премія, 1993), повістей «Омон Ра», «Життя комах», «Жовта стріла»; народився 1962 р. Перекладає твори Карлоса Кастанеди та Артура Макіна. Він — один із небагатьох письменників сучасності, якого було згадано у переліку «Видатні письменники світу» поряд із такими літераторами, як Ґабріель Ґарсіа Маркес, Харукі Муракамі та Умберто Еко. Після роману «Чапаєв і пустота» Пелевіна було визнано одним із найкультовіших митців пера.

Джон Ірвінґ

Американський письменник і сценарист, визнаний майстер психологічної прози; народився 1942 р. Першою книгою Ірвінґа став роман «Сімейне життя вагою 158 фунтів», другий роман «Світ очима Ґарпа» отримав Національну книжкову премію. За цей самий роман (точніше, його екранізацію) письменник отримав «Оскара». Ще один «Оскар» поповнив колекцію Джона за кіносценарій до кінострічки «Правила виноробів». Його книги перекладено 35 мовами світу.

Бернгард Шлінк

Німецький письменник, правник; народився 1944 р. Його роман «Читець» було названо однією з найуспішніших книжок в історії Німеччини та перекладено 39 мовами. Також цей роман посів провідне місце у переліку бестселерів «Нью-Йорк Таймс». З 1990 Р. Шлінк веде викладацьку діяльність і має статус професора при Берлінському університеті імені Гумбольдта.

Елізабет Мун

Американська письменниця, яка працює у фантастичному жанрі, що варіюється від наукової фантастики до фентезі; народилася 1945 р. За освітою — історик і біолог, ветеран Корпусу морської піхоти США, що пояснює зацікавленість письменниці жанром бойової фантастики Першою книгою Елізабет став роман «Шлях найманця» (1990). На рахунку митчині такі нагороди, як Премія Комптон Крок (1990), премія «Неб’юла» за кращий роман (2003) і премія Роберта Хайнлайна (2007).

Річард Метісон

Американський письменник та сценарист Р. Метісон (1926-2013) працював у жанрах фентезі, жахів та наукової фантастики Значну частину його творів було екранізовано. Знамениті сьогодні фільми «Легенда пекельного будинку» (1973), «Куди приводять мрії» (1998), «Відгомін луни» (1999), «Я — легенда» (2007) було знято саме за його творами.

Харукі Муракамі

Японський письменник і перекладач; народився 1949 р. 1979 року світ побачила його перша повість під назвою «Слухай пісню вітру», що відкрила собою так звану «Трилогію Пацюка» За цю книгу Муракамі було удостоєно премії «Гундзи сіндзін-се» в номінації «Кращий початківець-письменник». Цю книгу вже до кінця року було розпродано дуже великим накладом 1980 року письменник опублікував другу частину трилогії — повість «Пінбол 1973». Третя частина «Трилогії Пацюка» побачила світ 1982 р — роман під назвою «Полювання на овець» Після виходу друком цього роману Муракамі здобув чергову премію. Письменник має почесну премію імені Франца Кафки (2006). Такі видатні романи письменника, як «Усі божі діти можуть танцювати» (2007) і «Норвезький ліс» (2010) було екранізовано.

Айзек Адамсон

Американський прозаїк; відомий нам за знаменитою серією детективів про пригоди журналіста Біллі Чакі в Японії; народився 1971 р Його роман під назвою «Розборки в Токіо» було екранізовано відомою компанією «Соні Пікчерс Ентертейнмент», він також отримав позитивну оцінку з боку відомих критиків.

Стівен Едвін Кінґ

Американський письменник, автор понад 200 творів, серед яких понад 50 бестселерів у різних стилях (жахи, фентезі, трилер, містика); народився 1947 р. Також писав під псевдонімом Річард Бахман. Було продано більше ніж 350 млн копій його романів та збірок оповідань. На основі його історій знято багато кінострічок. 2003 року Стівен Кінґ став лауреатом найбільш значущої премії США в галузі літератури — медалі «За особливий внесок в американську літературу».

Марґарет Етвуд

Канадська письменниця, поетеса, літературний критик і активіст захисту навколишнього середовища; народилася 1939 р. Хоча Етвуд більше відома як автор прози, вона також має численні нагороди за свою поезію і понад 15 виданих поетичних збірок. У своїй творчості митчиня надихається міфами та казками, якими цікавиться змалку. Вона також видала 4 збірки оповідань і 3 збірки прозових творів.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

1. Вправа «Учасники галереї — з нами»

Учні завершують записи у зошитах. Охочі зачитують занотоване. Решта коментують, уточнюють.

2. Інтерактивна вправа «Мікрофон»

  • Завершіть речення: «Знайомство з книгами сучасних зарубіжних авторів я розпочну з…».

3. Слово вчителя (узагальнення)

— Якось ми звикли, що історія та література багаті на таланти. Сьогодні ми пройшлися нашою уявною галереєю і зрозуміли, що це — тільки мала частка унікальних майстрів слова, письменників, про яких із цікавістю та захопленням говоритимуть наші нащадки Нам же залишається продовжувати гортати сторінки книг видатних митців і насолоджуватися можливістю спілкування з їхніми героями і через них — з авторами.

VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити вивчене впродовж II семестру, підготуватися до контрольної роботи за темами «Західна драматургія 1950-1970-х рр.» та «Література останніх десятиліть ХХ — початку XXI ст.».

Сучасний літературний процес (огляд). Зарубіжна література ХХІ ст

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *