ВИМОВА ПРИГОЛОСНИХ ЗВУКІВ. УПОДІБНЕННЯ ПРИГОЛОСНИХ ЗВУКІВ. СПРОЩЕННЯ В ГРУПАХ ПРИГОЛОСНИХ (ПРОДОВЖЕННЯ), УКРАЇНСЬКА МОВА

Вимова приголосних звуків. уподібнення приголосних звуків. спрощення в групах приголосних (продовження), українська мова

Хід заняття Вимова приголосних звуків. уподібнення приголосних звуків. спрощення в групах приголосних (продовження), українська мова

ІV. Осмислення здобутих знань у процесі практичної роботи, удосконалення загальнопізнавальних і творчих умінь з теми

Коментоване письмо

БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД ВОГНЮ

У лісі часто виникають пожежі. Ще не встигне розтанути сніг, а на сухих купиннях, яких торкається проміння сонця, уже висихає листя, хвоя, мох. Усе це дуже легко запалюється.

Під час пожежі спалахує хмиз, сушняк. Варто лише торкнутися іскрі, спалахують і горять із тріском кущі і молоді ялинки та сосонки. Вогонь ненависно перекидається на низькі гілки дорослих ялин та підіймається до самих верхівок.

На місці пожежі лишаються дерева, що згоріли, випалені молоді парості, спалені медоноси, лікарські рослини. На згарищах майже немає птахів, тварин. Вони довгі роки схожі на пустелю.

Майже всі пожежі виникають від недобросовісного ставлення людини до вогню. Це студентське багаття, яке забули погасити, сірник, який кинув рідкісний хуліган.

Бережіть ліс! Він — легені нашої планети (За І. Балбишевим).

Творча робота

Розтлумачити подані слова, увести їх у складні речення. Зробити синтаксичний розбір одного з речень.

Форпост, аванпост, інтелігент.

Словниковий диктант

Записати слова, виділити орфограми. Розставити наголос у виділених словах.

Скибка, нігті, скніти, ненависний, гігантський, захисник, вогкість, голубка, просьба, пізній, тижневий, інтелігентський, контрастний, баластний, пісний.

Робота з деформованим текстом

Прочитати. Відновити текст, вставивши потрібні за змістом слова з довідки. Розставити розділові знаки, пояснити їх уживання.

ДОЩ

Тихо й нудно, і спека … . Ось-ось має щось … . І десь далеко, за темною смугою лісу, обізвався … і … зітхнув густий хутірський парк із столітніми … , тихо забриніли маленькі шибки в низенькій хаті. Пішла хвиля, аж засвистіла по ланах . жита.

Тихо шуміла трава під … , захлинаючись, ковтала воду суха … , пирскало й плюскотіло віття на дереві (За С. Васильченком).

Довідка: пекельна, дуби, засохлого, бризками, трапитися, грім, легко, радісно, земля.

V. Систематизація й узагальнення знань, умінь і навичок

Дати відповіді на питання:

1. Для чого існує спрощення в групах приголосних?

2. В яких словах спрощення не відбувається і чому?

VІІ. Домашнє завдання

1. Повторити правила уподібнення і спрощення приголосних. Дібрати власні приклади на кожне правило.

2. Підготувати опис улюбленого куточка вашого міста, використовуючи слова з вивченими орфограмами. Підкреслити їх.

Вимова приголосних звуків. уподібнення приголосних звуків. спрощення в групах приголосних (продовження), українська мова

Повернутися на сторінку Українська мова

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *