СТОЛИЧНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ РАЙОН, ГЕОГРАФІЯ

Столичний економічний район, географія

Хід заняття Столичний економічний район, географія

II. Вивчення нового матеріалу

За текстом підручника відповідно до плану характеристики економічного району.

ІІІ. Закріплення знань

Завдання. Складіть картосхему транспортних магістралей і міжрайонних економічних зв’язків Столичного економічного району, скориставшись наведеним текстом.

Столичний район

Транспортна система району досить розвинута завдяки його географічному положенню. Залізницею перевозиться велика кіль­кість транзитних вантажів. Найбільшими магістралями є Бах­мач — Київ — Фастів — Козятин, Київ — Фастів — Знам’янка, Ковель — Київ, Київ — Фастів — Новгород-Сіверський, Київ — Полтава — Харків.

Автомобільний транспорт в основному виконує дві функції — перевезення пасажирів і продукції сільського господарства. Через район проходять авто- та залізничні транзитні магістралі до Росії, Білорусі, Польщі, Болгарії.

Особливу роль відіграє повітряний транспорт. Київ — най­більший у країні вузол, однак найвагоміше його значення — у міжнародних зв’язках. Через район проходить широка система трубопроводів. Міждержавні зв’язки здійснює також річковий транспорт — річками Дніпро, Десна і Прип’ять. Найбільші пор­ти — Чернігів і Київ.

У районі ввіз продукції переважає над вивозом. Звідси ви­возять хімічне волокно, пластичні маси, шини, гумотехнічні вироби, медичні препарати, кормові антибіотики, екскаватори, прилади, хміль, льон, тканини, лицювальний камінь, верстати, препарати для захисту рослин. Увозять різну продукцію з інших районів: з Придніпровського — чорні і кольорові метали, легко­ві автомобілі, мінеральні добрива, бурякозбиральні комбайни; з Донецького — вугілля, чорні метали; з Центрального — устат­кування для легкої і харчової промисловості, добрива, сільсько­господарські машини; з Причорноморського — комбайни, верста­ти, ґрунтообробну техніку, продукцію сільського господарства; з Карпатського — автобуси, телевізори, автомобільні крани, ліс; з Північно-Східного — трактори, нафтопродукти, вантажні автомобілі; з Північно-Західного — підшипники, ліс; з Поділь­ського — продукцію сільського господарства.

Завдання. Зробити повідомлення (комп’ютерні презента­ції) про особливу роль столиці в економіці країни.

Столичний економічний район, географія

Повернутися на сторінку географія

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *