КОНТРОЛЬНА РОБОТА, ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА

Контрольна робота, зарубіжна література

Хід заняття Контрольна робота, зарубіжна література

І. Коментування завдань для контрольної роботи й їхнього оцінювання

І варіант

II варіант

І рівень
Дайте визначення сатиричного і детективного твору (4 б.)
ІІ рівень
Назвіть кілька сатиричних творів та їхніх авторів (2 б.)Назвіть кілька детективних творів та їхніх авторів (2 б.)
ІІІ рівень
Визначте жанр твору. Доведіть свою думку. Якщо зможете, назвіть твір та його автора (4 бали).

Для І варіанта

1. «Я бачив, що укладач криптограми навмисно писав ці слова злито, щоб важче було її розгадати. Ну, а коли за таке діло береться хтось не дуже тямущий, він майже неодмінно переборщить. Там, де йому в процесі написання трапиться кінець речення чи слова, він конче намагатиметься подальший знак поставити якнайближче до попереднього. Ось придивіться до криптограми, й ви легко помітите п’ять таких місць. У зв’язку з цим, я так розділив текст:

«Добре скло в Єпископовім заїзді на чортовім сідалі — двадцять один градус і тринадцять мінут — північ — північ — схід — головний сук сьома гілляка східний бік — стріляй з лівого ока мертвої голови — пряма лінія від дерева через постріл на п’ятдесят футів»

— Проте мені зовсім не аж ніяк не стало зрозумілішим,— сказав я.

— В перші дні мені також,— відповів Легран.— А тим часом я заходився розпитувати кожного, чи не знає хто поблизу саллівенового острова будівлі під назвою «Єпископів заїзд». Нічого не довідавшись, я вже мав намір розширити коло пошуків обстежень і вести їх систематичніше, коли це одного ранку мені спало на думку: а може, цей «Єпископів заїзд» якось стосується давнього роду Бісконів, що колись давно володів старовинною садибою…»
(Детектив, Е. По «Золотий жук»)

2. «Багато придворних відвернулися від нього і в глибині душі були задоволені, що імператор розгнівався на нього. Це й зрозуміло! Адже він був простий корабельний лікар, і придворні образилися, що надали титул нардака. І був ще один стан, який ненавидів його,— торговці».
(Сатиричний твір, Дж. Свіфт «Мандри Гуллівера»)

Для ІІ варіанта

1. « ліг і з лупою в руці заходився повзати по підлозі, прискіпливо оглядаючи всі щілини між дошками. Так само уважно він обстежив і дерев’яні панелі на стінах. Потім підійшов до ліжка і якийсь час розглядав його і стіну, біля якої воно стояло. Нарешті, взявся за шнур дзвінка і з силою смикнув за нього.

— А дзвоник фальшивий,— промовив він.

— Хіба не дзвонить?

— Ні, шнур навіть не прикріплено до дроту. Це дуже цікаво. Дивіться, його прив’язано до гака он там, якраз над отим маленьким душником.

— Справді, чистісіньке безглуздя. А я й не помітила цього.

— Дуже дивно,— бурмотів , смикаючи за шнурок.

— Дещо в цій кімнаті привертає до себе увагу. Наприклад, яким дурнем мав бути будівельник, щоб вивести душник у сусідню кімнату, коли нітрохи не важче було вивести його на свіже повітря!»
(Детектив. А Конан Дойл «Строката стрічка»)

2. «— Ні, це не генеральський… — глибокодумно зауважив городовий.— У генерала таких нема. У нього все більше лягаві.

— Ти це напевно знаєш?

— Напевно, ваше благородіє…

— Я й сам знаю. У генерала собаки дорогі, породисті, а це — чорт знає що! Ні шерсті, і зовні… стерво та й годі. І отакого собаку тримати? Де ж у вас розум? Якби трапився такий собака в Петербурзі чи в Москві, то знаєте, що було б? Там не подивилися б на закон, а вмить — не дихай! Ти, Хрюкін, постраждав і діла цього так не залишай… Треба провчити! Пора…

— А може, й генеральський… — думає вголос городовий. — На морді не написано… Оце якось у дворі в нього такого бачив.

— Звісно, генеральський! — каже голос з натовпу.

— Гм… Вдягни-но, брате Єлдирін, на мене пальто… Щось вітер подув… Морозить…. Ти одведеш його до генерала й спитаєш там. Скажеш, що я знайшов і прислав… І скажеш, щоб його не випускали на вулицю… Він, може, дорогий, а якщо кожна свиня йому в ніс цигаркою тикатиме, то може й зіпсувати. Собака — ніжна тварина… А ти, бовдуре, опусти руку! Нема чого свого дурного пальця виставляти! Сам винен!…»
(Сатиричний твір. А. Чехов «Хамелеон»)

III. Домашнє завдання

Якщо ви правильно виконали завдання, ви вже маєте 10 балів. Але можна отримати не просто відмінну, а супервідмінну оцінку або підвищити свою оцінку за всю тему, якщо виконати завдання останнього творчого рівня.

Треба написати фрагмент (не менше 1 сторінки) сатиричного або детективного твору (за власним вибором) і захистити свій проект, довівши, що це твір обраного жанру.

Контрольна робота, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *