Як скласти ЗНО на відмінно?

Як здати зно на відмінно:

1. Не намагайтесь вивчити напам’ять тексти готових творів. Якщо тема буде дещо іншою, це негативно позначиться на результаті.

2. Якщо в перший момент вам здалося, що ви не можете написати твір за пропонованою темою, не впадайте в паніку, не залишайте завдання невиконаним. Посидьте. Заспокойтесь. Швидше за все, через деякий час ситуація, вже не здаватиметься такою критичною, і ви щось пригадаєте.

3. Якщо ви дуже сильно хвилюєтеся і не можете заспокоїтися, спробуйте зробити кілька дихальних вправ:
розслабте руки і ноги, заплющіть очі, зробіть глибокий вдих, затримайте дихання на 20 – 30 секунд, потім поволі видихніть, повторість 5 – 6 разів, поки не заспокоїтеся.

4. Запишіть все, що вам відомо з теми. Потім спробуйте упорядкувати те, що записали.’

5. Уважно прочитайте тему твору, спробуйте визначити точне лексичне значення кожного слова теми і тільки тоді — загальне лексичне значення фрази або вислову. Продумайте напрям розвитку теми, співвіднесіть тему твору зі своїми знаннями і вирішіть, про що треба писати, а від чого краще відмовитись як від зайвого для цього твору.

6. Не прагніть створити літературний шедевр. Зараз вам потрібно довести, що ви вмієте грамотно писати твір.

7. Запишіть основні моменти, про які ви б хотіли розповісти в своєму творі, збудуйте їх логічно – це і буде ваш первинний план. Звертайтесь до нього під час написання тексту, він допоможе вам зберегти логічну лінію і, отже, розкрити тему.

8. Співвіднесіть об’єми вступу, висновку й основної частини. Пам’ятайте, що будь-які «перекоси» в розмірах твору можуть також негативно вплинути на кінцевий результат.

9. Не забудьте, що епіграф – прикраса твору, але якщо ви не впевнені, що він підходить, або неточно знаєте текст і розділові знаки, краще не пишіть його зовсім – за відсутність епіграфа оцінку ніхто не знизить.

 

Як скласти ЗНО на відмінно?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *