Твір на тему «Метафори з творів М. Рильського»

Твір на тему «Метафори з творів М. Рильського»

Поетична мова М. Рильського надзвичайно багата метафорами, які присутні в кожній його поезії. Поет активно використовує всі типи метафор, його авторські розгорнуті метафори яскраві, влучні та цікаві.

«Вже й любов доспіла під промінням теплим і її зірвали радісні уста…» — у наведених рядках знаходимо метафоричний епітет «радісні уста». Перенесення здійснюється на основі подібності стану. «Любов доспіла» — проста дієслівна метафора, перенесення на основі подібності стану: повноцінне кохання порівнюється з достиглим плодом для підкреслення його завершеності, зрілості. «І її зірвали радісні уста» — подвійна метафора, що разом з попередніми входить до складу метафори розгорнутого типу, яка широко зіставляє кохання з найбагатшою порою року – осінню, також яскравою, плодючою, сумною.

«Грізні стіни стоять мовчазливо» — подвійна метафора, основою якої є уособлення «стіни стоять мовчазливо». Також до її складу входить метафоричний епітет «грізні стіни».

«Серце нудьгує, і плаче воно» — проста дієслівна метафора, уособлення, метонімія.

«Коли усе в тумані життєвому загубиться» — подвійна метафора.

«Замовкло поле стоголосе в обіймах золотої мли» — розгорнута метафора, що складається з двох подвійних та метафоричного епітета «поле стоголосе».

«Над сріблом води лісової» — проста іменникова метафора, перенесення значення здійснено на основі подібності кольору та блиску дорогоцінного металу та водної поверхні.

«Пролісків перших блакитні отари» — проста іменникова метафора. Перенесення з сукупності тварин та сукупність квітів на основі подібності їхньої кількості.

«Глибшає далеч» — проста дієслівна метафора, в основі якої порівняння об’єму водного простору з повітряним за ознакою збільшення.


«Ходить осінь по траві» — подвійна дієслівна метафора, уособлення.

«Скорботи листя опада на дно душі» — подвійна метафора. До її складу входить прості іменникові «скорботи листя» та «дно душі», які взаємопов’язані за смислом та органічно складають єдине ціле.

«Вкриє мудрість голову сріблом» — подвійна метафора.

Твір на тему «Метафори з творів М. Рильського»

Твір на тему «Метафори з творів М. Рильського» подано в якості приклада. Ви можете використовувати елементи твору при самостійному написанні Твору на тему «Метафори з творів М. Рильського». Радимо завітати на сторінку Твір на тему, де є корисні поради для написання твору

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *